Nu învățăm pentru școală, ci pentru viață!
                Punându-se în slujba modelării personalității copilului prin știintă și cultură, școala iși propune prin intreaga sa activitate și efort colectiv al intregului personal, prin dăruire și respect față de copilul din bancă, să iși respecte și să ducă la indeplinire deviza aleasă.
                  Este usor să inveți a merge. Important este incotro te indrepți. Noi, alături de familia lor le vom călăuzi spre reușită și împlinire.
                    Educația transformă oglinzile în ferestre.
                    În consecință, țelul nostru este să fim o unitate de referință integrată nevoilor sociale ale  comunității, care să realizeze pregătirea de astăzi pentru viitorul de mâine, la standardele europene.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *